Music Ecosystems Inner Scandinavia

Forskning, utbildning och utveckling med fokus på musikkbransjen i Hedmark och Värmland

Les mer Kontakt

Blogg

Event

Genom seminarier, workshops och events arbetar vi inom MECO för att stärka den regionala musikbranschen i Värmland och Hedmark. 

För att vara med på våra aktiviteter krävs:
• Att du är över 16 år.
• Att du är folkbokförd i Värmland eller Hedmark.
• Att du är aktiv i musikbranschen eller en närliggande bransch. 

Här kan du anmäla/ansöka till våra aktiviteter.

06sep2019

Live At Heart 2019 - Konferens

Fredag 6 september - söndag 8 september

På Örebro

Les mer...

13sep2019

MECO MUSIC CAMP III

Fredag 13 september - söndag 15 september

Från Se tider och upplägg nedan

På Högskolen i Innlandet, Holsetgata 31 2318 Hamar

Les mer...

30okt2019

Starta eget kväll ihop med Coompanion - Arvika

Onsdag 30 oktober

Från 18:00 til 21:00

På Arvika Innovation Park

Les mer...

 

  Flere events
  Arkiv

 

Kontakt

Karin Fast
Karlstads universitet
Prosjektleder Sverige

Telefon: +46 (0)54 700 1633
Mobil: +46 (0) 76 319 6209
E-post: karin.fast@kau.se

Rune Johannessen
Høgskolen i Innlandet
Prosjektleder Norge

Telefon: +47 900 19 315
E-post: rune.johannessen@inn.no

Martin Gronert
Studiefrämjandet
Prosjektleder Bransch

Telefon: +46 (0) 70 257 75 50
E-post: martin@m-eco.se

Linda Ryan Bengtsson
Karlstads universitet

Telefon: +46 (0)54 7002374
Mobil: +46 (0)70 4807147
E-post: linda.ryan-bengtsson@kau.se

Jessica Edlom
Karlstads universitet

Telefon: +46 (0)54 700 2549
E-post: jessica.edlom@kau.se

Per Skålén
Karlstads universitet

Telefon: +46 (0)054 700 2112
E-post: per.skalen@kau.se

Joakim Johansson
Studiefrämjandet

Telefon: +46 73 322 39 49
E-post: joakim@m-eco.se

Raul Ferrer Conill
Karlstads universitet

Telefon: +46 (0)54 700 14 26
Mobil: +46 (0) 70-740 74 17
E-post: raul.ferrer@kau.se

Carl Utbult
Karlstads universitet - Musikhögskolan Ingesund

Telefon: +46 (0)54 700 1794
Mobil: +46 (0) 73 461 4212
E-post: carl.utbult@mhi.kau.se

Jenny Karlsson
Karlstads universitet

Telefon: +46 (0)54 700 25 16
E-post: jenny.karlsson@kau.se

Bård Tronvoll
Høgskolen i Innlandet

Telefon: +47 62 43 04 39
Mobil: +47 907 85 568
E-post: bard.tronvoll@inn.no

Ola Haampland
Høgskolen i Innlandet

Telefon: +47 62 43 04 47
Mobil: +47 924 17 274
E-post: ola.haampland@inn.no

Torgeir Kristiansen
Høgskolen i Innlandet

Telefon: +47 988 60 164
E-post: torgeir.kristiansen@inn.no

Atle Hauge
Høgskolen i Innlandet

Telefon: +47 61 28 81 63
E-post: atle.hauge@inn.no

Patrik Wikström
Queensland University of Technology

Telefon: +61 7 3138 3541
E-post: patrik.wikstrom@qut.edu.au